ZAPISY DO GRUPY - SOBOTNIA AKADEMIA AKTU !!

SZKOŁA RYSUNKU I MALARSTWA GRAFOR - NAUCZYCIELE

trener1
Barbara Kusiak

Założycielka Pracowni Grafor. Artysta grafik, absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej ASP. Grafik warsztatowy i pedagog-praktyk. Barbara ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi artystami, prowadząc zajęcia grupowe - z rysunku, malarstwa oraz technik graficznych - wprowadza w tajniki sztuki zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i kandydatów przygotowujących się do egzaminów na ASP. W zawodzie od ośmiu lat.

 

Specjalizacja: Grafika Warsztatowa, Rysunek, Malarstwo.

Basia o zajęciach:
"Nauczanie sztuki jest prawdziwym intelektualnym wyzwaniem. Sztuka to nie wiedza, którą można poznać "ot tak!". Nauczanie to nie tylko wskazywanie drogi, to przede wszystkim ciągłe stawianie pytań. [...] Często podkreślam swoim uczniom - znaczenie ich wrażliwości. Ich indywidualizm, który odzwierciedla się w pracach. Rzemiosło przychodzi z czasem, możemy je mniej lub bardziej wyćwiczyć, ale to właśnie od naszej indywidualnej wrażliwości powinniśmy zacząć  pielęgnując ją i udoskonalając każdego dnia."

trener2
Filip Kuźniarz

Założyciel i inicjator Pracowni Grafor.
Artysta grafik, absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, grafik projektowy aktywnie pracujący w zawodzie, właściciel agencji kreatywnej Wizualni.pl, autor krakowskiego muralu - Lemomural. Filip dostał się w 2005 roku na uczelnię z pierwszą lokatą. Pracę w zawodzie grafika rozpoczął już na trzecim roku studiów. Pasję pedagogiczą rozwija już od ponad siedem lat.


Specjalizacja: Grafika projektowa, Grafika wydawnicza, Rysunek, Rysunek cyfrowy.


Filip o zajęciach:
"Zauważyłem, że to, co ludziom najbardziej przeszkadza w doskonaleniu rysunku i malarstwa, to wcale nie jest ani talent ani warsztat. Przeszkadzają im ich własne przekonania, których zazwyczaj nie są świadomi, a które wpoił im kiedyś (pewnie w dobrej wierze) jakiś niekompetentny nauczyciel - niewykształcony plastycznie rodzic, wujek malarz niedzielny, pani od plastyki... Z tego względu pierwszym zadaniem dobrego nauczyciela nie jest uczenie rysunku, ale oduczanie złych nawyków. Dopiero osoba w ten sposób "oczyszczona" staje się dobrym nośnikiem nowych treści i korzysta w pełni ze swojego potencjału. Jeśli więc, ktoś od lat próbuje uczyć się rysować i dalej nic mu z tego nie wychodzi, prawdopodobnie oznacza, że powtarza w kółko te same złe wzorce, których nikt mu nie uświadomił... Zapraszam państwa na oduczanie :)"