REZERWACJA

Grafor - kurs rysunku na ASP i inne uczelnie

Barbara Kusiak

Założycielka Pracowni Grafor. Artysta grafik, absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej ASP. Grafik warsztatowy i pedagog-praktyk. Barbara ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi artystami, prowadząc zajęcia grupowe – z rysunku, malarstwa oraz technik graficznych – wprowadza w tajniki sztuki zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i kandydatów przygotowujących się do egzaminów na ASP. W zawodzie od dziesięciu lat.

Specjalizacja: Grafika Warsztatowa, Rysunek, Malarstwo.

Basia o zajęciach:
„Nauczanie sztuki jest prawdziwym intelektualnym wyzwaniem. Sztuka to nie wiedza, którą można poznać „ot tak!”. Nauczanie to nie tylko wskazywanie drogi, to przede wszystkim ciągłe stawianie pytań. […] Często podkreślam swoim uczniom – znaczenie ich wrażliwości. Ich indywidualizm, który odzwierciedla się w pracach. Rzemiosło przychodzi z czasem, możemy je mniej lub bardziej wyćwiczyć, ale to właśnie od naszej indywidualnej wrażliwości powinniśmy zacząć pielęgnując ją i udoskonalając każdego dnia.”

Filip Kuźniarz

Założyciel Pracowni Grafor. Artysta grafik, absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, grafik projektowy aktywnie pracujący w zawodzie, właściciel agencji kreatywnej Wizualni.pl, autor krakowskiego muralu – Lemomural. Autor wykładów dla studentów ASP i UP o pracy projektanta. Filip dostał się w 2005 roku na uczelnię z pierwszą lokatą. Pracę w zawodzie grafika rozpoczął już na trzecim roku studiów. Praktykę pedagogiczną rozwija już od ponad dziewięciu lat.

Specjalizacja: Grafika projektowa, Grafika wydawnicza, Rysunek, Rysunek cyfrowy.

Filip o zajęciach:
„Zauważyłem, że to, co ludziom najbardziej przeszkadza w doskonaleniu rysunku i malarstwa, to wcale nie jest ani talent ani warsztat. Przeszkadzają im ich własne przekonania, których zazwyczaj nie są świadomi, a które wpoił im kiedyś (pewnie w dobrej wierze) jakiś niekompetentny nauczyciel – niewykształcony plastycznie rodzic, wujek malarz niedzielny, pani od plastyki… Z tego względu pierwszym zadaniem dobrego nauczyciela nie jest uczenie rysunku, ale oduczanie złych nawyków. Dopiero osoba w ten sposób „oczyszczona” staje się dobrym nośnikiem nowych treści i korzysta w pełni ze swojego potencjału. Jeśli więc, ktoś od lat próbuje uczyć się rysować i dalej nic mu z tego nie wychodzi, prawdopodobnie oznacza, że powtarza w kółko te same złe wzorce, których nikt mu nie uświadomił… Zapraszam Państwa na oduczanie :)”